SPAUDOS KONFERENCIJA – VILNIUS KULTŪROS SOSTINĖ 2009
Kur? Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius).
Kada? 2009-06-19 11:00
SPAUDOS KONFERENCIJOJE PRISTATOMA REKONSTRUOTA NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA, NUOLATINĖ XX–XXI a. LIETUVOS DAILĖS EKSPOZICIJA IR PIRMOJI GALERIJOJE TARPTAUTINĖ PARODA „SPALVŲ IR GARSŲ DIALOGAI. M.K. ČIURLIONIO IR AMŽININKŲ KŪRYBA”
Lietuvos dailės muziejus birželio 19 d., penktadienį, 11 val. kviečia į rekonstruotoje Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) rengiamą spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyta po rekonstrukcijos atidaroma Nacionalinė dailės galerija, jos nuolatinė XX-XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija bei programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. M.K.Čiurlionio ir amžininkų kūryba“.
Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, Nacionalinės dailės galerijos vedėja dr. Lolita Jablonskienė, Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcijos direktorius Gediminas Ilgūnas, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ direktorius Rolandas Kvietkauskas, „BTA Draudimas“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Ignas Panka. Taip pat parodos „Spalvų ir garsų dialogai. M.K.Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ kuratoriai: dr. Rasa Andriušytė-Žukienė (Vytauto Didžiojo universitetas), Osvaldas Daugelis (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus), dr. Vojtechas Lahoda (Čekijos Respublikos Mokslų akademijos Meno istorijos institutas) ir kompozitorius Šarūnas Nakas.
Nacionalinės dailės galerijos atidarymo proga visuomenei pristatoma nauja XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija ir tarptautinė dailės paroda „Spalvų ir garsų dialogai. M.K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, kurios architektas yra Saulius Valius. Ši paroda supažindina su Europos „sidabro amžiuje“, XX a. pradžioje, menininkų protus jaudinusia simbolizmo ir modernizmo idėja – dailės ir muzikos bendrystės paieškomis – bei atskleidžia kūrybines mintis ir dvasinius saitus, jungusius didįjį lietuvių menininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį (1875–1911) su amžininkais Vakarų ir Vidurio Europoje.
Penkių skyrių parodoje dailės kūriniai eksponuojami temų grupėmis: „Gamtos garsai“, „Visatos tyla“, „Miestų gausmas“, „Muzikos kerai“, parodos skyrius „Garsovaizdžiai“ skirtas M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų kompozitorių (Arnoldo Schönbergo, Juliano Carillo, Mieczyslawo Karlowicziaus ir kt.) muzikinei kūrybai. Šalia išsamaus M. K. Čiurlionio kūrybos pristatymo parodoje galima susipažinti su Františeko Kupkos, Edvardo Muncho, Mstislavo Dobužinskio, Wojciecho Weisso, Stanyslawo Wyspianskio, Ilmari Aalto, Rudolfo Perlės ir kitų menininkų dailės darbais pasiskolintais iš 15 įvairių muziejų bei privačių kolekcijų (viso – per 150 kūrinių).